Nový EXO-520 Air od Scorpion se vyznačuje pokročilou aerodynamickou linií a agresivními tvary, které také díky předním přívodům vzduchu a integrovanému zadnímu spoileru podporují optimální vnitřní ventilaci. .
EXO-520 Air, popisovaná jako přilba ve stylu GT, má lehkou, vysoce pevnou polykarbonátovou skořepinu, lícní vycpávky KwickWick 2 vhodné pro brýle, tepelně stabilní podšívku, systém nafukovacích lícnic AirFit s ERS (Emergency Release System), Pinlock 3D Maxvision vložka do plexiskla proti zamlžování, ráčnový systém beznástrojové výměny plexiskla Ellip-Tec II, speciálně navržené vzduchové kanály pro optimální proudění vzduchu, uzamykací systém hledí pro hermetické uzavření nebo výběr pozic otevření a integrovaná sluneční clona.


Přilba EXO-520 Air, taktéž popsaná jako „skvělá v kategorii poměru kvality/ceny, všestranná turistická helma bohatá na technologie, která je perfektní pro každou situaci“.

EXO-520 Air je kompatibilní s EXO-COM a je vybavena vnitřní zatahovací sluneční clonu Speedview s úpravou proti zamlžování na obou stranách a mikrometrickým uzávěrem.


EXO-520 Air je k dispozici také ve verzi Smart (EXO 520 Smart Air), která standardně obsahuje nový systém EXO-COM.


EXO-COM, který je výsledkem synergie mezi techniky Scorpion Sports a UCLEAR, je lehký a snadno se instaluje. Dokonale se integruje do EXO-520 Air (a EXO-930) a je také předinstalovaným standardním vybavením verze Smart.
Technologie UCLEAR, známá jako uživatelsky přívětivá pokročilá komunikační a zábavní platforma s bohatými funkcemi, znamená až patnáct hodin autonomie a dosah přes 800 metrů mezi každým jezdcem. 


Nová technologie Bluetooth 5.0 umožňuje jezdcům připojit různá zařízení současně, zatímco modulární komunikační síť DYNAMESH nabízí možnost komunikovat současně se čtyřmi dalšími bez přerušení, i když se jezdec připojí nebo opustí skupinu - technologie DYNAMESH UCLEAR se připojí k Bluetooth a automaticky se bez přerušení nebo rozptýlení přeuspořádá a poskytuje snadný přístup k Siri a Google pomocí hlasových příkazů.


Univerzální montážní sada znamená, že ji lze nainstalovat také na helmy EXO-S1, EXO-HX1 a EXO-Tech Carbon společnosti Scorpion; několik malých úprav jej také umožňuje přizpůsobit se přilbám EXO-1400 Carbon Air, EXO-1400 Air, EXO-510 Air, EXO-920 Evo a ADX-1.

Odkaz na přilbu Scorpion EXO-520 Air ZDE:

Odkaz na přilbu Scorpion EXO-520 Air SMART ZDE:

Odkaz na přilbu Scorpion EXO-930 Air ZDE:

Odkaz na přilbu Scorpion EXO-930 SMART Air ZDE:

Odkaz na interkom Scorpion EXO-COM ZDE: